اقتصاد و صنعت

پایگاه خبری معدن نیوز- روزنامه انگلیسی گاردین طی گزارشی نوشت: با ادامه تقاضا برای نفت ایران و عدم حمایت بین المللی از تحریم های آمریکا، رویکرد سرسختانه آمریکا علیه این کشور آینده ای ندارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- احتمال توافق اوپک بر سر کاهش تولید در ماه آینده موجب شد تا قیمت نفت در روز جمعه اندکی افزایش را تجربه کند، اما با توجه به نگرانی ها از مازاد عرضه جهانی نفت، قیمت ها برای ششمین هفته متوالی کاهش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - رضا رحمانی، وزیر صمت در حکم دیگری فرشاد مقیمی را به عنوان معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت طی حکمی محسن صالحی نیا را به عنوان سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران منصوب کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه اکتبر نسبت به ماه سپتامبر، 127 هزار بشکه در روز افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت جهانی نفت در معاملات امروز با افت 4 دلاری نسبت به روز گذشته به 65 دلار و 25 سنت در هر بشکه رسید. قیمت نفت از ابتدای ماه اکتبر تاکنون بیش از 25 درصد کاهش یافته و این یکی از بزرگترین افت قیمت‌ها از زمان سقوط قیمت نفت در سال 2014 بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- آژانس بین‌المللی انرژی با توجه به اقدامات برای کاهش آلایندگی، پیش‌بینی کرد گاز طبیعی از زغال سنگ به عنوان دومین منبع انرژی بزرگ جهان تا سال 2030 سبقت خواهد گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- بانک مرکزی اعلام کرد: با قطع سوییفت در برخی بانک‌ها، خللی در مبادلات ارزی و فرایند تجارت خارجی پیش بینی نمی‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- چند روز پس از آغاز دور نهایی تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران، معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داده که نماینده کشورمان در IMO (سازمان بین‌المللی دریانوردی) رسما شکایتی علیه این تصمیم یکجانبه ارائه خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت نفت برنت امروز 95 سنت، معادل 1.4 درصد افت داشت و به 69 دلار و 17 سنت رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - پس از آنکه یک مقام ارشد سعودی اعلام کرد که عرضه نفت این کشور در ماه دسامبر کاهش می‌یابد، قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی حدود یک درصد افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر انرژی عربستان گفت کشورش قصد دارد عرضه نفت را به بازارهای جهانی 0.5 میلیون بشکه در روز در ماه دسامبر کاهش دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز- بازار انرژی در این ایام تشنه گاز و محصولات آن بوده و فرصت‌های مناسبی برای حضور در این بازار وجود دارد. در واقع موضوع مهم در حال حاضر تلاش برای رسیدن به سهم ایران در بازار جهانی گاز است.

پایگاه خبری معدن نیوز - ممنوعیت پهلوگیری شناورهای ایرانی و شناورهای که از مبدأ ایران بارگیری می شوند به بندر حمریه شارجه لغو شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر اجرایی سوئیفت اعلام کرده که دسترسی برخی از بانک‌های ایرانی به سیستم ارتباط میان بانکی جهان در هفته جاری قطع خواهد شد. در این میان ایران در انتظار اقدامات عملی اروپا در این رابطه است.

پایگاه خبری معدن نیوز- یک مقام آمریکایی گفت: علی‌رغم بازگشت تحریم‌های جدید ضد ایرانی، واشنگتن به عراق برای وارد کردن الکتریسیته از ایران، معافیت داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- در حالی که عرضه جهانی نفت افزایش یافته و سرمایه گذاران نگران کند شدن رشد تقاضا هستند، قیمت نفت خام روز جمعه حدود یک درصد کاهش یافت و نفت خام آمریکا طولانی ترین دوره افت قیمت روزانه از سال 1984 را تجربه کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت شرکت راه‌آهن، از پیشرفت 70 درصدی برنامه شرکت راه‌آهن در ترانزیت و حمل‌ونقل کالا خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- هیروشیکی سکو، وزیر بازرگانی ژاپن گفت پس از دریافت معافیت از تحریم‌های آمریکا خریداران ژاپنی نفت خام ایران برای ازسرگیری واردات از جمهوری اسلامی آماده می‌شوند.

پایگاه خبری معدن نیوز- در حالی که نگرانی ها از کند شدن رشد اقتصاد جهان و محدود شدن تقاضا و معاف شدن 8 خریدار عمده از تحریم های نفتی ایران بر بازار سایه افکنده است، قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود.

گزارش تصویری