اقتصاد و صنعت

پایگاه خبری معدن نیوز- پالایشگاه چینی مستقل "دانگ مینگ پتروکمیکال" در بحبوحه تشدید تنش‌های تجاری میان پکن و واشنگتن، خرید نفت از آمریکا را متوقف کرد و به واردات نفت از ایران روی آورد. مقامات چینی به تلافی تعرفه‌های دولت ترامپ، درصدد وضع تعرفه روی واردات نفت آمریکا و جایگزین کردن آن با نفت غرب آفریقا و خاورمیانه از جمله ایران هستند.

پایگاه خبری معدن نیوز- در حالی که واشنگتن همچنان سیگنال های ضد و نقیضی در مورد امکان معافیت مشتریان نفتی ایران از تحریم ها ارسال می کند، پالایشگاه های ژاپنی احتمالا در ماه اوت بارگیری محموله های نفتی از ایران را متوقف خواهند کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- جمال رازقی، رئیس اتاق شیراز می گوید حمل و نقل از عوامل مهم و موثر دررشد صادرات است که تقویت زیرساخت های آن می تواند تا اندازه قابل توجهی هزینه ها و قیمت تمام شده کالاها را کاهش دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر انرژی روسیه گفت، اگر کمبود عرضه به بازار جهانی نفت لطمه بزند، روسیه و دیگر تولید کنندگان مهم نفت ممکن است تولید نفت را باز هم افزایش دهند.

پایگاه خبری معدن نیوز- واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه ژوئن نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40.3 درصد کاهش یافت و به پایین ترین رقم از ژانویه 2015 رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- روسای کل گمرکات ایران و جمهوری آذربایجان دیدار و درباره­ تسهیلات جدید گمرکی میان دو کشور با هدف تسهیل تجارت و ورود و خروج مسافران توافق کردند .

پایگاه خبری معدن نیوز- کنسرسیومی با حضور شرکت «ترانس ماش هلدینگ» و راه آهن دولتی روسیه برای دسترسی به سیستم حمل نقل ایران تشکیل می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر دارایی فرانسه در مصاحبه با نشریه لو فیگارو گفته است که آمریکا با درخواست پاریس برای معافیت شرکت‌های فعال این کشور در ایران از تحریم‌ها مخالفت کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- توتال با خارج شدن از صنعت نفت و گاز در ایران 40 میلیون دلار ضرر کرد.

پایگاه خبری عدن نیوز- افزایش 3 برابری نقدینگی طی 5 سال اخیر موجب سرازیر شدن سیل عظیم سرمایه های ریالی به جامعه شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - وزیر دارایی فرانسه ضمن تاکید بر اتخاذ رویکرد متحد از جانب اروپا در برابر سیاست‌های اقتصادی آمریکا به ویژه در بخش تعرفه‌ها گفت که جنگ تجاری با آمریکا هم اکنون آغاز شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزارت برق عراق اعلام کرد: ایران به دلیل اینکه عراق بدهی خود ناشی از واردات برق از ایران را پرداخت نکرده است، ایران صادرات برق به این کشور را متوقف کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- فشارکی معتقد است: برخی از شرکت‌های اروپایی هستند احتمالاً با وجود اعمال تحریم‌ها، کماکان از ایران نفت و میعانات گازی خواهند خرید. این شرکت‌ها همان شرکت‌هایی هستند که تولیدشان تماماً وابسته به خرید از ایران است.

پایگاه خبری معدن نیوز- در بازار فیزیکی بورس انرژی کالاهای حلال 404، بلندینگ نفتا حلال 410 و آیزوریسایکل پالایش نفت شیراز، سی او پالایش نفت آبادان، حلال 402 عمده پالایش نفت بندرعباس و میعانات گازی پالایش گاز ایلام در رینگ داخلی و گاز مایع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از پالایش نفت شازند به مقصد افغانستان عرضه می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- هر بشکه نفت برنت دریای شمال به قیمت 77 دلار و 11سنت و سبد نفتی اوپک نیز به ارزش 75 دلار و 21 سنت در بازار جهانی مودر معامله قرار گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت خودروسازی ژاپنی `مزدا` حدود 270 هزار دستگاه از خودروهایش در آمریکا را به دلیل احتمال انفجار کیسه‌های هوای به کار رفته در آنها که ساخت شرکت `تاکاتا` است، از بازار جمع آوری می‌کند.

پایگاه خبری معدن نیوز - هر بشکه سبد نفتی اوپک به قیمت 75 دلار و 21 سنت و نفت برنت دریای شمال به ارزش 76 دلار و 84 سنت در بازار جهانی دادوستد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - روسیه از روز گذشته (جمعه) در مقابله با تعرفه‌های آمریکا بر فولاد و آلومینیوم صادراتی این کشور، بر اقلامی از کالاهای آمریکایی تعرفه وضع کرده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - چین از ابتدای ماه جاری میلادی مجموعه قوانین و مقررات جدیدی را در عرصه اقتصادی به اجرا گذاشت که مهمترین آن‌ها کاهش تعرفه بر روی واردات کالا از شماری کشور‌ها از جمله قاره آسیا است.

پایگاه خبری معدن نیوز - بانک مرکزی چین اعلام کرد: چین مطمئن است که می‌تواند یوآن را تثبیت کرده و ارزش آن را در سطحی منطقی نگه دارد.چین در حال کاهش تدریجی ذخایر دلار خود و ترویج استفاده از یوان است. چین همچنین اخیرا مبادله آتی نفت را به یوان که اقدامی برای به چالش کشیدن سلطه دلار بر بازار نفت محسوب می‌شود را آغاز کرده است. روسیه و چین همچنین در حال برنامه‌ریزی برای آغاز مبادلات تجاری به روبل و یوان هستند تا دلار و دیگر ارزهای بین‌المللی را از مبادلات تجاری خود حذف کنند.

گزارش تصویری