اقتصاد و صنعت

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 62 سنت افزایش به 79 دلار و 13 سنت رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- خط تولید شمش نیکل با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور درشرکت دانش بنیان خوارزمی و با حمایت شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات صنایع پتروشیمی (اسپک) افتتاح شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- کم‌تر از دو هفته پس از اعلام مواضع ضدایرانی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و خروج این کشور از معاهده برجام، کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا در دیدار با مقامات دولتی ایران، از تلاش این اتحادیه برای حفظ برجام بدون آمریکا خبر داد که بر اساس آن سطح کنونی تجارت بخش نفت و گاز ایران حفظ شده و ابزارهای مالی لازم برای تأمین سرمایه‌گذاری‌ها نیز ایجاد شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- هر بشکه نفت برنت دریای شمال به قیمت 78 دلار و 67 سنت و سبد نفتی اوپک نیز به ارزش 76 دلار و 75 سنت در بازار امروز مورد خرید و فروش قرار گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت هر بشکه نفت برنت دیروز با 27 سنت، افزایش به 79 دلار و 57 سنت رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - سرکنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران در سراسر عراق ارز محلی (دینار) را مبنای پرداخت هزینه خدمات کنسولی از جمله هزینه صدور روادید کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت نفت در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی، تحت تاثیر محدودیت عرضه و تقاضای قوی، روند افزایشی خود را حفظ کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - طبق گزارش ولث ایکس تا پایان سال 2017 شمار افرادی که یک میلیارد دلار و بیشتر ثروت دارند به 2754 نفر رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - نخستین نیروگاه خورشیدی استان سیستان و بلوچستان با ظرفیت 10مگاوات وسرمایه گذاری 11 میلیون یورو، با تامین مالی بانک صنعت و معدن از محل صندوق توسعه ملی به اجرا درآمده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا در گزارشی نوشت: قیمت های نفت همچنان در حال صعود به سمت رکوردهای سال 2014 است. ناظران بازار نگاه می کنند که ببینند وقتی تحریم های آمریکا بار دیگرعلیه ایران وضع شد، چه اتفاقی خواهد افتاد.

پایگاه خبری معدن نیوز- یک مقام پالایشگاه ایدمیتسو گفت خرید نفت این پالایشگاه از ایران بسیار اندک است و خروج آمریکا از برجام تاثیر مهمی بر ثبات خرید نفت این شرکت از ایران نمی‌گذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی: در تابستان امسال به دلیل کمبود تولید نیروگاههای برق آبی،­ حدود 900 مگا وات برق وارد می کنیم.

پایگاه خبری معدن نیوز-اخبار بازگشت تحریم ها و نابسامانی احتمالی در اوضاع اقتصادی به عنوان عواقب خروج امریکا از برجام، این روزها در محافل خبری، رسانه ها و به ویژه فضای مجازی و در میان مردم دست به دست می شود

پایگاه خبری معدن نیوز- تحلیل‌گران می‌گویند رشد تولید آمریکا همچنان ادامه خواهد داشت و این باعث تخفیف بیشتر در قیمت نفت خام آمریکا خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز -طبق اعلام مرکز آمار ایران، استان کرمانشاه با 10.9 درصد بیشترین و کهگیلویه و بویراحمد با 6.4 درصد کمترین نرخ تورم را در فروردین ماه داشته‌اند.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم گفت: تراز تجاری صنعتی این جزیره در سال گذشته 26 میلیون و 326 هزار و 828 دلار بود که این رقم در هم سنجی با سال 1395 حدود 19 برابر افزایش داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: واقعیت این است که جمهوری اسلامی ایران با رویکرد فعالانه در فضای بین‌الملل، آمریکا را منزوی و مجبور به خروج از برجام کرد که این اتفاق به نفع اقتصاد کلان و بخش مسکن خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- حائری گفت: از آبان ماه سال گذشته تاکنون روزانه 2 هزار مگاوات صرفه‌جویی در شبکه توزیع صورت گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که عملکرد ترتیبات جدید ارزی در مدت کمتر از یک ماه کاملا رضایت بخش است گفت: بین منابع و مصارف ارزی کشور تعادل وجود دارد و به هیچ وجه جای نگرانی برای تامین نیازهای اقتصادی کشور وجود ندارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - در پی خروج آمریکا از برجام قیمت نفت 2 درصد افزایش یافت و هر بشکه نفت برنت دریای شمال بیش از 76 دلار در هر بشکه معامله شد.

گزارش تصویری