اکتشاف و ماشین آلات

پایگاه خبری معدن نیوز- سازمان حفاظت محیط زیست در کارگروه «تعامل فعالیت‌ های معدنی و محیط زیست» با فعالیت اکتشافی در آنومالی معدن D19 یزد به صورت مشروط موافقت کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذاری پهنه‌های اکتشافی را دو هفته عقب انداخت.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: در عملیات ژئوفیزیک هوایی 19 پهنه امید بخش معدنی در قم شناسایی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در راستای اجرای دستورالعمل ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مرحله سوم آزاد سازی محدوده‌های اکتشافی استان در بیست و پنجم شهریور ماه سال جاری راس ساعت 10 صبح و همزمان با سراسر کشور آزاد می‌شوند.

پایگاه خبری معدن نیوز- هزینه های اکتشاف مواد معدنی در استرالیا به بالاترین میزان از سال 2013 افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل دفتر امور اکتشاف از تغییر زمان نوبت سوم آزادسازی محدوده‌ها و پهنه‌های‌ اکتشافی کشور خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه 25 شهریورماه آزادسازی مرحله سوم زمین‌های معدنی را داریم گفت: این زمین‌ها شامل 389 منطقه می‌شود که 2 هزار و 800 کیلومتر از مساحت استان را شامل‌ می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - دبیر علمی دهمین همایش ملی انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران گفت: این همایش ملی با حضور بزرگان زمین‌شناسی از 48 دانشگاه سراسر کشور و مسئولان استانی در روزهای 14 و 15 شهریور 97 در دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- اکتشاف یکی از مقوله‌های هزینه‌بر است و ریسک بالایی برای سرمایه‌گذاری دارد که این ریسک بالا موجب شده بخش خصوصی از فعالیت در این حوزه اجتناب کند و به ‌ندرت خواهان اجرای طرح‌های اکتشافی از مرحله صفر باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به سوال کلیدی مبنی بر شاخص‌ترین اقدام دولت در حوزه علوم‌زمین در سال گذشته جهت بهبود زندگی عموم جامعه پاسخ داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت ملی صنایع مس ایران گزارش برنامه و عملیات اکتشافی در کشور را همزمان با هفته دولت اعلام کرد. این اقدامات،‌ شناسایی محدوده های مستعد کانی سازی پورفیری را در اولویت قرار داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل دفتر امور اکتشاف با اشاره به نوبت سوم آزادسازی محدوده‌ها و پهنه‌های اکتشافی کشور گفت: این آزادسازی ساعت 10 صبح روز سه‌شنبه 20 شهریور 97 بطور همزمان در سراسر کشور انجام خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد و سرپرست شرکت سنگ آهن مرکزی بافق گفت: کلیه مراحل اکتشاف و بهره برداری از آنومالی D19 به صورت کنسرسیوم معدنی و مشارکت 50 درصدی میان شرکت سنگ سنگ آهن مرکزی بافق و چادرملو اردکان انجام می گیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- درپی واژگونی یک دستگاه تراک در معدن شماره یک سنگ آهن گل گهر سیرجان راننده خودرو جان باخت.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت هپکو اراک گفت: 2 هزار و 400 دستگاه ماشین آلات راهسازی به منظور تامین تجهیزات ستاد مدیریت بحران، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، شهرداری ها و دهیاری های کشور در این شرکت ساخته می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اعلام این خبر که عملیات نقشه برداری از پهنه معدنی D19 آغاز شد افزود : پس از ماهها بررسی و برگزاری جلسات کارشناسی و رفع برخی دغدغه های کارشناسان سازمان محیط زیست، با موافقت این سازمان کار نقشه برداری از پهنه معدنی D19 تا صدور مجوز نهایی آغاز شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- در حال حاضر زون های اکتشافی بَزمان در سیستان و بلوچستان و نیز مَلوند در خراسان جنوبی، به ترتیب مستعد سرمایه گذاری در بخش "طلا" و "سرب و روی" هستند که با تجمیع زون ها و تبدیل آن ها به بلوک اکتشافی، سرمایه گذاری اقتصادی در آن ها انجام می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل دفتر زمین‌شناسی دریایی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، ضمن اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌های سازمان متبوع خود با پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و سازمان حفاظت محیط زیست، خاطرنشان کرد: مطالعات زمین‌شناسی دریایی در منطقه تنگه هرمز و جنوب جزیره قشم با در اختیارگیری کاوشگر دریایی خلیج‌فارس انجام خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- تاکنون 48 هزار و 560 کیلومتر مربع پهنه اکتشافی توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اخذ شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- ایمیدرو به منظور شناسایی پتانسیل های معدنی سیلیس کشور آگهی فراخوان داد.

گزارش تصویری