اخبار استان ها

پایگاه خبری معدن نیوز- 10 محدوده معدنی امیدبخش در خراسان جنوبی شناسایی شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: ابعاد واگذاری‎ معدن‎ها محدود شود و در کنار آن صلاحیت معدن‎داران مورد بازنگری قرار گیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: تاکنون 13 پروانه اکتشاف ید در مناطق شمال آق قلا و گنبد کاووس صادر شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- نماینده شهرستان های تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی صدور بی رویه مجوز در بخش معدن را مبارزه با طبیعت دانست و گفت: دولت برای اشتغالزایی مجوزی صادر کرد، اگر فردی نتواند از طریق کشاورزی و دامپروری امرار معاش کند با کار در معادن هزینه های زندگانی خود را تامین کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحقیق و تفحص از معادن استان قم گفت: تحقیق و تفحصی در این زمینه را از چند ماه پیش شروع کردیم که گزارش آن را به مجلس شورای اسلامی خواهیم فرستاد، هدف این گزارش کشف قوانین زائد در بخش معادن استان قم است.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: امسال 172 محدوده معدنی به مزایده گذاشته می‌شود که در 101 محدوده اکتشافی کار خاصی نشده و 71 معدن فاقد بهره برداری و سلب صلاحیت شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از پرداخت 256 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان از محل طرح رونق تولید و اعتبارات سیستم بانکی در سال گذشته خبر داد و گفت: کارخانه کک سازی طبس تکمیل و آماده بهره برداری است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت معدن تجارت استان گیلان گفت: مسئولان فنی معادن چشم‌های نظارتی سازمان هستند.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس صنعت و معدن گناباد گفت: کارخانجات سنگ و مواد معدنی گناباد ظرفیت‌های فراوانی برای اشتغال زایی دارند که نیازمند توجه بیشتری هستند.

پایگاه خبری معدن نیوز- در سال 96 حدود 79 پروانه بهره برداری معادن در استان مرکزی صادر شد که در مقایسه با سال 95، افزایش 44 درصدی را نشان می دهد.

به گزارش معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از راه اندازی شورای عالی معادن استانی در کشور برای نخستین بار در استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: تشکیل شورای عالی معادن استانی گامی موثر در جهت رفع مشکلات معادن است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مسئول اداره صنعت، معدن و تجارت درمیان گفت: تاکنون 26 فقره پروانه بهره‌ برداری معدن با ذخیره 411 میلیون و 990 هزار تن در این شهرستان صادر شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت: با توجه به گزارش عملکرد یازده ماهه سال 1396 منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت شاهد افزایش 56 درصدی تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی و معدنی صادره در استان هستیم.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت خراسان شمالی از فعال بودن 56 درصد معادن این استان خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- با وجود یافته های قابل توجه به دست آمده از معدن تاریخی `چهرآباد` و `مردان نمکی` کشف شده در آن، کاوش ها و تحقیقات برای یافتن پاسخ سوألات مختلف مربوط به زندگی معدنکاران در دوره های مختلف تاریخی ادامه دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: بالغ بر 12 درصد ذخایر معدنی کشور و بیش از 41 نوع ماده معدنی در آذربایجان غربی قرار دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- دبیر شورای معادن استان و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص درخواست تعطیلی موقت 14 معدن این استان در آخرین نشست شورای معادن استان سمنان خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون فنی اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: حفظ منابع طبیعی و ذخایر جنگلی با هدف نگه داری از گونه های ممنوعه یک ضرورت است که احیا و بازسازی معادن متروکه شهرستان در جلوگیری از تخریب محیط زیست بسیار موثر می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن گفت: متأسفانه هنوز در معدن داری به شیوه سنتی عمل می‌کنیم و به فعالیت صنعتی نرسیده‌ایم.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: با بهره برداری از 134 طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد زمینه اشتغال 3400 نفر فراهم خواهد شد.

گزارش تصویری