گفتگو، یادداشت و نشست خبری

پایگاه خبری معدن نیوز -کیوان جعفری طهرانی، تحلیلگر ارشد بازارهای بین المللی معدن و صنایع معدنی در روز دوشنبه مورخ 14 آبان در سخنرانی خود با موضوع "چگونه معادن و صنایع معدنی کشور به ویژه شرکت های نوپا در شرایط تحریم زنده می مانند؟" که در آخرین روز از نمایشگاه ایران کانمین و در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد گفت: آمریکا عملا با ایجاد جنگ فرسایشی در تحریم ها، نفس ما را تا حدودی گرفت و فلسفه اعمال تحریم ها در دو مرحله همین بود تا بدین گونه تاثیر تحریم ها را گسترده تر نماید چراکه بیشترین موردی که از سوی مردم و اقشار جامعه حس می شود فرسایش زمانی است. آمریکا با این کار، می خواهد قدرت حرکت ایران در زمینه های مختلف را بگیرد.

"کند و کاو" برنامه ای از پایگاه خبری معدن نیوز می باشد که به "گفتگوی صریح و صمیمی با بازیگران توسعه معدن و صنایع معدنی ایران" می پردازد. این برنامه در قسمت اول به گفت و گو با مهدی کرباسیان، رئیس هیئت عامل ایمیدرو پرداخته و ویدئو بخش دوم این پست در ذیل قابل نمایش است.

"کند و کاو" برنامه ای از پایگاه خبری معدن نیوز می باشد که به "گفتگوی صریح و صمیمی با بازیگران توسعه معدن و صنایع معدنی ایران" می پردازد. این برنامه در قسمت اول به گفت و گو با مهدی کرباسیان، رئیس هیئت عامل ایمیدرو پرداخته و ویدئو بخش اول این پست در ذیل قابل نمایش است.

پایگاه خبری معدن نیوز- "نپرسید از من، سودم ز میهن چه بود؟/بگویید بر من، از من به میهن چه سود؟" بیت مذکور که توسط مهندس رضا مقیمی اصل، بزرگ‌مرد عرصه کارآفرینی کشور و استان آذربایجان شرقی در اکثر سخنرانی‌های عموماً کوتاهش با نهایت صداقت و از صمیم قلب خوانده می‌شد، به‌وضوح و با شفافیت کامل، از تفاوت دیدگاه عمیق و شگرف ایشان نسبت به هدف از زندگی در این دنیا حکایت می‌کند و درواقع کانسپت ذهنی بزرگ ایشان را نشان می‌دهد و چقدر امروزه نادرند بزرگ‌مردانی با این تفکرات بزرگ! در ادامه یادداشت مهندس بهروز رحمتی مدیر امور سهام، سرمایه‌گذاری و مجامع شرکت مس را به یاد این کارآفرین برتر بخوانید.

پایگاه خبری معدن نیوز- مجری دهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد، ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته اصفهان از برگزاری دومین همایش و نمایشگاه اکتشافات معدنی با همکاری سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی در هشتم تا دهم بهمن ماه سال جاری خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل RR Steel Industry اظهار داشت: بازار ایران بازار جذابی برای حضور خارجی هاست و با توجه به اشتراکات فرهنگی میان ایران و هند امکان همکاری گسترده میان این دو کشور بیشتر است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس انجمن سنگ آهن ایران از افزایش 10 درصدی قیمت سنگ آهن در بازار داخلی خبر داد و گفت: در چند ماه گذشته سنگ آهن شرایط مناسبی از لحاظ قیمت در بازار داخلی و جهانی نداشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت پردازش فولاد فرآیند البرز و معاون امور شرکت های متیل از شروع فعالیت مرکز خدماتی-بازرگانی البرز در آینده نزدیک خبر داد وگفت: این مرکز به توصیه فولاد مبارکه تاسیس گردیده و در مکان یابی آن نزدیکی به مراکز صنعتی در اولویت قرار گرفته است.

معدن نیوز در گزارش ذیل به تاثیر بخشودگی جرایم حقوق دولتی معادن تا پایان سال 95 که طی مصوبه ای از سوی دولت ابلاغ شده پرداخته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- فولاد هرمزگان در بخشی از خبرنامه داخلی خود تحلیلی از بازار فولاد در جهان در سال 2018 و تاثیر آن بر پیش بینی بازار فولاد ایران در سال 1397 را داشته است در ادامه این تحلیل ارائه شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- دولتی بودن شرکت های سنگ آهنی و فولادی در گذشته سبب شده بود تا این شرکت ها در خصوص قیمت گذاری دستوری سنگ آهن مشکلی نداشته باشند اما با ورود بخش خصوصی به این حیطه، نیاز به تغییر روش قیمت گذاری ضروری شده است. پایین بودن قیمت های داخلی سنگ آهن و فرآورده های آن از قیمت های جهانی و وابسته بودن قیمت محصولات به قیمت شمش فولاد خوزستان و قیمت میلگرد به جای متناسب بودن آن با قیمت های جهانی، مشکلاتی را برای فعالان این صنعت ایجاد کرده است. به عقیده برخی از کارشناسان، بورس کالا تنها مکانی است که قیمت واقعی سنگ آهن در آن بر مبنای مکانیسم عرضه و تقاضا تعیین می شود. به جهت اهمیت موضوع در این مقاله به برسی جوانب مختلف پرداخته می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری معدن نیوز در پیامی نوروزی با کاربران خود سخن گفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- مشاور مدیرعامل فولاد مبارکه با بیان اینکه باید در ساختار استراتژی صنعت فولادمان تغییراتی را انجام دهیم گفت: بجای توسعه کمی باید به سمت توسعه کیفی به ویژه در بخش کاهش هزینه برویم.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس هیئت عامل ایمیدرو از واگذاری کارخانه های کنسانتره و گندله سازی شرکت توسعه ملی به شرکت فولاد خوزستان خبر داد و گفت: در گذشته به سبب واگذاری های غیراصولی و غیرتخصصی، زنجیره تولید به ویژه در بخش فولاد شکسته شد و شرکت بزرگی همچون فولاد خوزستان از زنجیره فولاد خارج شده بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت نسوز خوزستان گفت: صنعت نسوز جایگاه خود را در کشور کسب کرده و امکان تولید تمام محصولات نسوز مورد نیاز صنایع در کشور وجود دارد و از واردات بی نیاز شده ایم.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر مجتمع صنعتی چادرملو گفت: نباید غافل شد که ایران برای توسعه صنعت فولاد نیازمند برخی زیرساخت ها نظیر تامین سنگ آهن است و به راحتی نمی توان از این مسئله گذشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت گسترش کاتالیست ایرانیان با بیان اینکه صنعت کاتالیست صنعتی نوپا است گفت: با توجه به تحریم ها و مشکلات تامین کاتالیست از خارج بایستی از تولیدکننده داخلی حمایت شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون مدیرعامل شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس از پیشرفت فیزیکی 50 درصدی کنسانتره سازی این شرکت و بهره برداری از آن تا نیمه نخست سال 98 خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان از تولید بیش از 3 میلیون و 700 و صادرات بیش از 2میلیون و 600 هزار تن این شرکت در سال جاری خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت توسعه صنایع نفت و گاز سرو گفت: تولید در مگامدول گل گهر در مرحله تست سرد بوده و امید است اولین محصول این کارخانه با کاتالیست ایرانی ابتدای فروردین ماه حاصل شود.

گزارش تصویری