صنايع معدني

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه فولاد مبارکه به ظرفیت تولید 7.5 میلیون تن فولاد امکان تامین نیاز صنایع پایین دستی را دارد گفت: عرضه محصولات این شرکت در بورس کالا مزیت رقابت و شفافیت قیمت ها را به همراه دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید کنسانتره سرب و روی در منطقه Zabaikalye روسیه در سه ماهه اول امسال رشد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- اروپایی ها پس از خروج آمریکا از برجام به دنبال راهی برای مقابله با تحریم های آمریکا هستند تا بتوانند همچنان در عرصه معدن و صنایع معدنی ایران حضور داشته باشند.

پایگاه خبری معدن نیوز- اپکس متال بولتن که گزارش منحصربه‌فردی از بهترین تحقیقات و تحلیل‌‌ها درخصوص قیمت فلزات در بازار است و پیش‌بینی دقیقی را از قیمت سه‌ماهه‌ مس ارائه می‌کند منتشر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس اطلاعات کنفدراسیون صنایع آهن و فولاد اروپا (EUROFER)، اتحادیه اروپا در ماه مارس حدود 747 هزار تن نورد گرم وارد کرد که نسبت به ماه مارس سال گذشته رشد 10 درصدی داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس انجمن آهن و فولاد چین (CISA) اعلام کرد به دلیل اینکه تقاضای فولاد این کشور به تدریج کاهش یافته، کارخانه های فولاد قدیمی تر از چرخه تولید خارج می شوند.

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید کنسانتره مس کشور طی ماه نخست سال 97، رشد 15 درصدی را تجربه کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- دیروز یکشنبه 30 اردیبهشت‌ماه، عرضه انواع محصولات شرکت ملی مس در بورس کالا با استقبال خوبی از سوی خریداران همراه بود و تقاضای بالا برای محصولات فملی منجر به رقابت قیمت شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- با پایان یافتن عملیات نصب و راه‌اندازی بزرگترین جرثقیل دروازه‌ای کشور در انبار روباز ناحیۀ نورد گرم فولاد مبارکه، امکان ذخیره‌سازی تختال و کلاف در زمینی به مساحت 7000 مترمربع و همچنین فضای سیر قطار و کامیون به منظور بارگیری در زمینی به مساحت 6000 مترمربع فراهم شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- بهروز رحمتی، مشاور مدیرعامل و مدیر امور سهام و سرمایه‌گذاری شرکت مس گفت: شرکت مس برای این‌که بتواند در فضای بین‌المللی زنده بماند هیچ راهی به‌جز توسعه ندارد و این توسعه هم حتماً باید با مطالعه دقیق و توسعه با نگرش پایدار باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت فولاد مبارکه‌ اصفهان در سال مالی 1396 عملکرد بسیار خوبی داشت و فروش و سود شرکت نسبت به سال مالی قبل رشد قابل توجهی کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- تخمین‌ها و پیش‌بینی‌های مؤسسه تحقیقاتی CRU از میزان مصرف مس در بخش خودروهای الکتریکی طی سال‌های 2010 تا 2025 نشان می‌دهد برای ساخت خودروهای برقی در سال 2025 بالغ بر 481 هزار تن مس به مصرف می‌رسد.

پایگاه خبری معدن نیوز - بر اساس گزارش «رد کانگر» مدیر اجرایی کمپانی فریپورت مکموران، بازار مس در حال حرکت به سمت کسری است و پیش‌بینی می‌شود تا سال 2026 این کسری به بیش از چهار میلیون تن در سال افزایش یابد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو اعلام کرد: عملیات اجرایی بیش از 3.6 میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی تا پایان امسال آغاز می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- علیرغم مشکلات و دشواری های ایجاد شده توسط امریکا، اروپایی ها از کیفیت محصول ایرانی استقبال کرده و آماده همکاری همه جانبه اند بطوری که در جریان مذاکره هیئت اعزامی فولاد خوزستان به آلمان و اسپانیا، یکی از بزرگترین قراردادهای فروش به امضا رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- ایرالکو در گزارشی از تعدیل مثبت 77.2 درصدی سود هر سهم این شرکت خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- استاندار خراسان شمالی خواستار خارج شدن مجتمع فولاد اسفراین از لیست خصوصی سازی شد و گفت: درخواست ما این است تا زمان اجرای طرح های توسعه از واگذاری این مجتمع به بخش خصوصی خودداری شود.

رهبران اتحادیه اروپا متعهد شدند در صورتی واشنگتن کشورهای آنها را به طور دائم از تعرفه فولاد و آلومینیوم معاف نکند، هیچ مذاکره تجاری با آمریکا انجام ندهند.

پایگاه خبری معدن نیوز- انتظار می رود افزایش قیمت فولاد در چین ناچیز باشد، زیرا عرضه فولاد بیش از تقاضا بوده و این در شرایطی است که تقاضای فصلی برای این کالا در اوج قرار دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان با بیان اینکه آقای موسوی دیگر مالک گروه ملی فولاد ایران نیست، گفت: بانک ملی در حال حاضر مالک گروه ملی ایران است و باید امورات این کارخانه به صورت جدی از سوی این بانک دنبال شود.

گزارش تصویری