آلومینیوم و مس

پایگاه خبری معدن نیوز- اپکس متال بولتن که گزارش منحصربه‌فردی از بهترین تحقیقات و تحلیل‌‌ها درخصوص قیمت فلزات در بازار است و پیش‌بینی دقیقی را از قیمت سه‌ماهه‌ مس ارائه می‌کند منتشر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید کنسانتره مس کشور طی ماه نخست سال 97، رشد 15 درصدی را تجربه کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- دیروز یکشنبه 30 اردیبهشت‌ماه، عرضه انواع محصولات شرکت ملی مس در بورس کالا با استقبال خوبی از سوی خریداران همراه بود و تقاضای بالا برای محصولات فملی منجر به رقابت قیمت شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- بهروز رحمتی، مشاور مدیرعامل و مدیر امور سهام و سرمایه‌گذاری شرکت مس گفت: شرکت مس برای این‌که بتواند در فضای بین‌المللی زنده بماند هیچ راهی به‌جز توسعه ندارد و این توسعه هم حتماً باید با مطالعه دقیق و توسعه با نگرش پایدار باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- تخمین‌ها و پیش‌بینی‌های مؤسسه تحقیقاتی CRU از میزان مصرف مس در بخش خودروهای الکتریکی طی سال‌های 2010 تا 2025 نشان می‌دهد برای ساخت خودروهای برقی در سال 2025 بالغ بر 481 هزار تن مس به مصرف می‌رسد.

پایگاه خبری معدن نیوز - بر اساس گزارش «رد کانگر» مدیر اجرایی کمپانی فریپورت مکموران، بازار مس در حال حرکت به سمت کسری است و پیش‌بینی می‌شود تا سال 2026 این کسری به بیش از چهار میلیون تن در سال افزایش یابد.

پایگاه خبری معدن نیوز- ایرالکو در گزارشی از تعدیل مثبت 77.2 درصدی سود هر سهم این شرکت خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- اقدام وزارت دارایی آمریکا در تمدید 4 ماهه شروع زمان تحریم روسال (5 ماه دیگر)، تنش در بازار آلومینیوم را کاهش نداده و بانک های کشورهای غربی و ژاپنی از انتقال پول به این شرکت خودداری می کنند!

پایگاه خبری معدن نیوز- طبق گزارشی که کمپانی گلنکور در ابتدای ماه می منتشر کرد این کمپانی در سه‌ماهه اول سال جاری، 345 هزار و 400 تن مس تولید کرد که این حجم نسبت به دوره مشابه سال قبل، 6.57 درصد رشد داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- گلنکور و روسال از بورس فلزات لندن درخواست کردند تا ممنوعیت عرضه آلومینیوم روسال را لغو نمایند.

پایگاه خبری معدن نیوز- قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بعد از سال ها استقلال معدن مس سونگون نهایی شد، اعلام کرد: بزودی عملیات اجرایی تولید مس کاتدی در این معدن آغاز می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال 97 میزان پیشرفت در آماده‌سازی و تجهیز معدن درآلو به 62 درصد برسد و به‌این‌ترتیب تا پایان سال آینده این معدن وارد چرخه بهره‌برداری و تولید شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- سه مجتمع تولیدی هرمزال، المهدی و ایرالکو در فروردین ماه امسال بالغ بر 30 هزار و 522 تن آلومینیوم تولید کردند که رشد 9 درصدی نسبت به فروردین سال قبل داشت.

شرکت اپل اعلام کرده که قصد دارد با همکاری دو شرکت اصلی تولیدکننده آلومینیوم جهان، به ترویج فرایند ذوب آلومینیوم سازگار با محیط زیست کمک نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز- میزان تولید معادن مس شرکت های جهان در نخستین ماه سال 2018 به رغم کاهش مکرر سال 2017، افزایشی شد. پیش بینی ها نیز نشان از روند رو به رشد قیمت این فلز می دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - کمپانی کودلکو انتظار دارد در مجموع مبلغ 1/9میلیارد دلار برای نوسازی واحدهای ذوب مس خود سرمایه‌گذاری کند تا این واحدها بتوانند با توجه به قوانین سخت‌گیرانه زیست‌محیطی شیلی که تا پایان سال 2018 به اجرا در خواهد آمد، تغییرات لازم را اعمال کنند.

پایگاه خبری معدن نیوز-رییس هیات عامل ایمیدرو در جلسه با مدیران شرکت ملی مس تاکید کرد:‌ در برنامه های توسعه نقش معادن کوچک در تامین خوراک صنعت مس افزایش می یابد.

پایگاه خبری معدن نیوز- صادرات مس برزیل در ماه آوریل به میزان 20.2 درصد رشد داشته و به 95 هزار و 271 تن رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- بر اساس محاسبات انجام‌شده توسط موسسه متال بولتن، سهمیه واردات قراضه مس در 10دور اول تأیید مجوز واردات ضایعات جامد توسط دولت چین، نسبت به سال قبل به میزان 83.7 درصد کاهش‌یافته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- «عبدالرضا فیروزشاهی»، مدیر امور قراردادهای شرکت مس از برنامه‌های شرکت در حوزۀ تأمین قطعات، تجهیزات و تکنولوژی بومی در سال «حمایت از کالای ایرانی» می‌گوید. به گفته او سیاست شرکت مس در این زمینه حمایت کامل از توان بومی است.

گزارش تصویری