سرب و روی

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت روی در روز پنجشنبه با 3 درصد جهش که ناشی از لغو مجوز فروش 11350 تن از موجودی انبارهای بورس فلزات لندن LME بود، همراه شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - میزان تولید مجتمع سرب نخلک طی 7 ماهه امسال، با رشد جهشی مواجه شد به طوری که رقم رشد به 190 درصد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت باما با نماد "کاما" در 7 ماهه ابتدایی سال موفق به تولید هزار و 822 تن شمش روی و فروش هزار و 71 تن از آن شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت کالسیمین در 7 ماهه اول سال موفق به کسب درآمد 2 هزار و 466 میلیارد ریال از محل فروش محصولات خود شد که 2 درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل است.

پایگاه خبری معدن نیوز - طبق بررسی های گروه مطالعات بین المللی سرب و روی، تقاضای جهانی برای فلز روی تصفیه شده در سال 2018 به میزان 0.4 درصد رشد داشته و به 13 میلیون و 740 هزار تن برسد.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس مطالعات سازمان بین المللی سرب و روی، تقاضای جهانی سرب تصفیه شده در سال جاری با حدود 0.2 درصد افزایش به 11.71 میلیون تن و در سال 2019 با 0.7 درصد افزایش به 11.79 میلیون تن خواهد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- در 6 ماهه نخست سال جاری مجتمع سرب و روی انگوران رشد 45 درصدی استخراج ماده معدنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را رقم زد.

پایگاه خبری معدن نیوز- بهای هر تن روی در بازارهای جهانی با رشد همراه شده و به بیش از 2600 دلار رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- تحت تاثیر کمبود موجودی روی در انبارهای فیوچرز بورس شانگهای، قیمت روی دوباره افزایش یافت و حتی به بالاترین سطح در سه ماهه گذشته خود رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- میزان تقاضای سرب به میزان 39 هزار تن از عرضه پیشی گرفت و ذخایر هم شاهد کاهش 41 هزار تنی بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: دو محموله هزار تنی روی و سرب در بورس کالا عرضه می شود تا بعد از ارزیابی و سنجش شرایط بازار تصمیم‌گیری نهایی صورت بگیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- پیش بینی ها حاکی از آن است که روی در سال جاری با کسری عرضه 215 هزار تنی مواجه خواهد شد و این امر چشم انداز مثبتی را برای این فلز در کوتاه مدت رقم خواهد زد.

پایگاه خبری معدن نیوز- در 4 ماهه ابتدای سال جاری 20 هزار و 410 تن ماده معدنی از معدن سرب نخلک استخراج شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل (9738 تن) رشد 209 درصدی داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- کارخانه کنسانتره سرب نخلک تا ساعتی دیگر با حضور رئیس هیئت عامل ایمیدرو در نخلک افتتاح می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- مراسم احداث پروژه کلرید کلیسیم و هیدروکسید منیزیم و همچنین افتتاح فاز نخست دهکده نمکی در خور و بیابانک شنبه با حضور رئیس هیئت عامل ایمیدرو برگزار می شود. کرباسیان در برنامه ای مجزا، کارخانه جدید فرآوری سرب در نخلک را نیز افتتاح می کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- روی نیز همچون مس همچنان شاهد چشم انداز مثبت و افزایشی است و بهای هر تن از آن به 2481 دلار رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس اطلاعات گروه بین‌المللی سرب و روی، میزان تولید معدنی روی طی 5 ماه ابتدایی سال 2018 روند روبه‌رشدی را طی کرد اما میزان تقاضا برای شمش روی کاهش یافت که این امر موجب کاهش قیمت فلز روی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- پارامترهای حاکم بر بازار روی روندی مطلوب را طی می کند و این فلز را در آستانه یک جهش قیمت در روزهای آینده قرار می دهند.

پایگاه خبری معدن نیوز- صنعت سرب و روی ایران براساس برخی تاریخ نگاری ها، بیش از هفت قرن قدمت دارد و امروز بر پایه داده های غیررسمی پس از چین، قزاقستان و هند چهارمین تولیدکننده جهانی به شمار می رود که با وجود مشکل کمبود مواد اولیه، به روند افزایشی صادرات خود شدت داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر مالی «فرآور» گفت: رشد سودآوری شرکت منوط به تحقق حداقل یکی از این 3 شرط خواهد بود.

گزارش تصویری