فولاد و آهن

پایگاه خبری معدن نیوز- واحد ذوب شرکت فولاد آلیاژی ملایر پس از 6 سال تعطیلی، با تدبیر دولت دوازدهم، حمایت های ستاد تسهیل ملی و استانی و تلاش های استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به چرخه تولید بازگشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- دشتیانه با بیان اینکه نهایت همکاری را در خصوص پروژه ریل ملی با راه‌آهن خواهیم داشت گفت: حاضریم در صورت درخواست راه‌آهن، مقداری از قرارداد 40 هزار تنی ریل U33 را به UIC60 تبدیل کنیم.

پایگاه خبری معدن نیوز- میزان تولید شمش فولاد شرکت های بزرگ طی 3 ماهه نخست امسال، 17 درصد رشد یافت و به 4 میلیون و 849 هزار تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل گروه فولاد مبارکه با ارائه گزارشی از فعالیتهای بزرگترین گروه فولادساز کشور گفت: این شرکت بزرگترین تولیدکنندۀ ورق در منطقۀ خاورمیانه و شمال آفریقاست و سهم 22درصدی در تولید منطقه دارد

پایگاه خبری معدن نیوز- بازار جنوب شرق آسیا به دنبال واردات بیشتر بیلت از CIS به علت کاهش صادرات ایران و چین می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معدن نیوز - مکانیسم عرضه محصولات فولادی در بورس کالا در سال‌های گذشته همواره از سوی برخی از صنایع پایین‌دستی با انتقادات بسیاری مواجه بوده است. به گونه‌ای که برخی منتقدان می‌گویند شرکت فولاد مبارکه به‌دنبال کم‌فروشی و گران‌فروشی به فعالان پایین‌دست است. محمود اکبری معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه می‌گوید: از آنجا که این شرکت تامین‌کننده ورق بسیاری از تولید‌کنندگان نهایی است، در بورس کالا نیز بر اساس مقررات شورای رقابت و براساس مبنای قیمتی ابلاغ شده نسبت به عرضه نمادهای ورق‌های گرم عمل می‌کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد منطقه منا است که با اعمال تحریم های قریب الوقوع آمریکا در صدد یافتن راهی جهت ادامه صادرات است.

پایگاه خبری معدن نیوز- در سال حمایت از کالای ایرانی جایزه ملی مسئولیت اجتماعی برای اولین بار در کشور از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران به ذوب آهن اصفهان اعطا شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- همایش تجلیل از برترین های صنعت و معدن استان هرمزگان با حضور رئیس هیئت حمایت از صنایع کشور، استاندار و نمایندگان شهر بندرعباس در مجلس شورای اسلامی برگزار و شرکت فولاد هرمزگان به عنوان واحد تولیدی برتر استان معرفی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- طبق اعلام سازمان خصوصی سازی، 100درصد سهام شرکت مجتمع صنعتی اسفراین واگذار می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت فولاد خوزستان (KSC)به عنوان بزرگترین صادرکننده فولاد ایران تجار را به مناقصه فروش صادراتی 30 هزار تن بیلت و 40 هزار تن اسلب فراخواند.

پایگاه خبری معدن نیوز- تاتا فولاد به عنوان یکی از تولیدکنندگان فولاد هندوستان اعلام کرد که در طول سال مالی 2018-2019 (از 30 ژوئن)، تولید فولاد خام و محصولات نهایی فولاد کارخانه هند به ترتیب حدود 3.2 میلیون تن و 3 میلیون تن بود که به 7.8 درصد و 8 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

معاون اول رئیس‌جمهور در آیین افتتاح طرح توسعه مجتمع سبا در گروه فولاد مبارکه ، از استان اصفهان به عنوان کانون اصلی پیشرفت کشور در ادوار مختلف نام برد و گفت: هم اکنون استان اصفهان شاهد استقرار صنایع بزرگ فولادی، معدنی، فلزی، پتروشیمی، پالایشگاه، صنایع کوچک و بزرگ در اصفهان هستیم.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان با بیان اینکه شرکت فولاد در رتبه بندی 100 شرکت برتر در شاخص فلزات اساسی رتبه اول را کسب کرده است اظهار کرد: این شرکت از واحدهای نادری است که از سنگ تا رنگ از سنگ آهن تا محصول را دارد و ارزش افزوده آن به این خاطر است که در هیچ کدام از مراحل تولید وابستگی نداریم.

پایگاه خبری معدن نیوز- طرح توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا با حضور معاون اول رئیس جمهور در اصفهان افتتاح شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون اول رئیس جمهوری به منظور بازدید و بهره برداری از چند طرح صنعتی و عمرانی که یکی از این طرح ها، پروژه توسعه سبا فولاد مبارکه کی باشد به استان اصفهان سفر می کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- بیش از 29 میلیون و 976 هزار تن فولاد خام و محصولات فولادی از ابتدای شهریور 96 تا پایان اردیبهشت امسال تولید شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- حقوق گمرکی حاصل از واردات 1.5 میلیون تن قراضه معادل 26 میلیون دلار خواهد بود که در مقابل درآمدهای گمرکی بسیار ناچیز است. حذف این مبالغ می تواند کمک شایانی به ذخائر سنگ آهن، ناوگان حمل و نقل، مصرف انرژی و اقتصاد کشور نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز- بهرام سبحانی درخصوص شرایط فعلی اقتصاد کشور و لزوم پیاده سازی اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: صنعت فولاد یکی از صنایع پیشران در اقتصاد کشور است و شاهد آن هستیم که اقتصاد مقاومتی در این صنعت پیاده سازی شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- در جلسه شورای معاونین ذوب آهن اصفهان که با حضور منصور یزدی زاده مدیرعامل و جمعی از مسئولین شرکت سه شنبه 12 تیرماه 97 برگزار شد، میر مسعود میر حسینی به عنوان مشاور عالی مدیرعامل شرکت، مهرداد تولائیان به عنوان سرپرست حوزه معاونت بهره برداری، محسنی به عنوان سرپرست حوزه معاونت خرید، احمد سلیمی به عنوان سرپرست حوزه معاونت مالی و اقتصادی شرکت، مهدی نصر با حفظ سمت به عنوان سرپرست حوزه معاونت پشتیبانی و ساخت و حسن ضیاء به عنوان مشاور فنی مدیرعامل در امور تولید منصوب شدند.

گزارش تصویری