فولاد و آهن

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه فولاد مبارکه به ظرفیت تولید 7.5 میلیون تن فولاد امکان تامین نیاز صنایع پایین دستی را دارد گفت: عرضه محصولات این شرکت در بورس کالا مزیت رقابت و شفافیت قیمت ها را به همراه دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- اروپایی ها پس از خروج آمریکا از برجام به دنبال راهی برای مقابله با تحریم های آمریکا هستند تا بتوانند همچنان در عرصه معدن و صنایع معدنی ایران حضور داشته باشند.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس اطلاعات کنفدراسیون صنایع آهن و فولاد اروپا (EUROFER)، اتحادیه اروپا در ماه مارس حدود 747 هزار تن نورد گرم وارد کرد که نسبت به ماه مارس سال گذشته رشد 10 درصدی داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس انجمن آهن و فولاد چین (CISA) اعلام کرد به دلیل اینکه تقاضای فولاد این کشور به تدریج کاهش یافته، کارخانه های فولاد قدیمی تر از چرخه تولید خارج می شوند.

پایگاه خبری معدن نیوز- با پایان یافتن عملیات نصب و راه‌اندازی بزرگترین جرثقیل دروازه‌ای کشور در انبار روباز ناحیۀ نورد گرم فولاد مبارکه، امکان ذخیره‌سازی تختال و کلاف در زمینی به مساحت 7000 مترمربع و همچنین فضای سیر قطار و کامیون به منظور بارگیری در زمینی به مساحت 6000 مترمربع فراهم شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت فولاد مبارکه‌ اصفهان در سال مالی 1396 عملکرد بسیار خوبی داشت و فروش و سود شرکت نسبت به سال مالی قبل رشد قابل توجهی کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- علیرغم مشکلات و دشواری های ایجاد شده توسط امریکا، اروپایی ها از کیفیت محصول ایرانی استقبال کرده و آماده همکاری همه جانبه اند بطوری که در جریان مذاکره هیئت اعزامی فولاد خوزستان به آلمان و اسپانیا، یکی از بزرگترین قراردادهای فروش به امضا رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- استاندار خراسان شمالی خواستار خارج شدن مجتمع فولاد اسفراین از لیست خصوصی سازی شد و گفت: درخواست ما این است تا زمان اجرای طرح های توسعه از واگذاری این مجتمع به بخش خصوصی خودداری شود.

رهبران اتحادیه اروپا متعهد شدند در صورتی واشنگتن کشورهای آنها را به طور دائم از تعرفه فولاد و آلومینیوم معاف نکند، هیچ مذاکره تجاری با آمریکا انجام ندهند.

پایگاه خبری معدن نیوز- انتظار می رود افزایش قیمت فولاد در چین ناچیز باشد، زیرا عرضه فولاد بیش از تقاضا بوده و این در شرایطی است که تقاضای فصلی برای این کالا در اوج قرار دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان با بیان اینکه آقای موسوی دیگر مالک گروه ملی فولاد ایران نیست، گفت: بانک ملی در حال حاضر مالک گروه ملی ایران است و باید امورات این کارخانه به صورت جدی از سوی این بانک دنبال شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد گفت: در شرایط کم آبی فعلی، مجوز ساخت فولاد و صنایع آبخواه در استان یزد توجیه ندارد ولی صنایع و واحدهای تولیدی که پیشتر فعال بوده اند به حال خود رها نمی شوند.

پایگاه خبری معدن نیوز- عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد، با بیان اینکه تولید کشور در سایه نوسانات بازار ارز دچار بی ثباتی شده، گفت: شنیده‌ها حاکی از آن است که در حال‌حاضر ثبت سفارش محصولات مورد نیاز تولیدکنندگان امکان پذیر نمی‌باشد زیرا اولویت بندی‌های انجام گرفته نیاز صنعتگران را در رده‌ میانی کالاهای ضروری قرار داده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس اعلام انجمن آهن و فولاد چین (CISA)، متوسط تولید روزانه فولاد خام شرکت های عضو این انجمن حکایت از ثبات تولیدات در اواخر آوریل دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- فولادسازان بزرگ کشور در فروردین ماه امسال بالغ بر یک میلیون و 685 هزار تن شمش و 962 هزار تن محصولات فولادی تولید کردند.

پایگاه خبری معدن نیوز- بازار آهن قراضه در چین در حال افزایش است و مصرف 50 میلیون تن در سال یا 5 درصد سنگ آهن وارداتی تخمین زده می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- پوسکو اعلام کرده 35 هزار تن مقاطع تخت فولادی ضخیم برای ساخت بزرگترین پل معلق جهان در ترکیه را تامین خواهد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیات عامل ایمیدرو در نشست عملکرد شرکت فولاد مبارکه در سال 96 و بررسی برنامه های سال 97 این مجموعه، گفت: فولاد مبارکه به منظور حضور منسجم در بازارهای جهانی، باید متناسب با آینده بازار فولاد محصول تولید کند

پایگاه خبری معدن نیوز-در راستای بومی سازی و استفاده و حمایت از کالای ایرانی و کاهش هزینه و با عنایت به گذشت 5 سال از زمان بهره برداری واحد دو کک و نیاز به تعویض قطعات مستهلک شده ماشین های تخلیه کک ، اشتانگ ماشین تخلیه شرقی برای اولین بار در کارخانه و کشور ، طراحی و ساخته شد

پایگاه خبری معدن نیوز- دونالد ترامپ روز سه شنبه اعلام کرد آمریکا از توافق هسته‌ای سال 2015 خارج شده و بالاترین سطح تحریم اقتصادی را علیه ایران اعمال خواهد کرد اما این تصمیم چه پیامدی برای برنامه توسعه ظرفیت فولاد خواهد داشت؟

گزارش تصویری