سایر عناصر و مواد

پایگاه خبری معدن نیوز- بسیاری از کارخانجات فروکروم موجودی کافی در انبارهای خود ندارند و تجار هم مایل به فروش کالاهای خود با قیمت های پایین ندارند.

پایگاه خبری معدن نیوز- روسیه در ماه مارس حدود 80 هزار تن کروم وارد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید نیکل شرکت Terrafame در سه ماهه اول امسال شاهد رشد قابل توجهی بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- کاهش موجودی در صنایع پایین دستی چین از قیمت نیکل در بازار حمایت کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت نیکل با بیش از 100 دلار افزایش، به سطح 14 هزار دلار در هر تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- در سال 96 مجتمع پتاس خور و بیابانک موفق شد با وجود مشکلات فراوان فرآیندی از معدن تا کارخانه با یک رشد 130 درصدی تولید، ظرفیت خود را از 5800 تن در سال 95 به بیش از 15 هزار تن در پایان سال 96 ارتقاء بخشد.

گلنکور آمار تولید سه ماهه اول سال خود را منتظر کرد که براساس این گزارش تولید مس رشد 7 درصدی درمقایسه با مدت مشابه سال قبل داشت و تولید نیکل نیز رشد 21 درصدی داشته است. این درحالی است که تولید روی این شرکت با افت 13 درصدی همراه بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- فعالیت کارخانه سولفات پتاسیم ایوان در پی گزارش اداره کل محیط زیست مبنی بر تولید مواد آلاینده به حالت تعلیق درآمده و برای نصب فیلتراسیون تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- روند نزولی بازار فرو منگنز در ماه می همچنان ادامه دارد و بازار همچنان به این محصول بدبین هستند.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس گزارش گروه بین المللی نیکل (INSG) تقاضای جهانی نیکل در سال 2018 به 2 میلیون و 340 هزار تن خواهد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- فرماندار قلعه گنج در جنوب استان کرمان از بهره برداری کارخانه آهک این شهرستان (شهر الگوی اقتصاد مقاومتی) به عنوان نخستین صنعت معدنی با هدف محرومیت زدایی، در نیمه دوم سال جاری خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- فرماندار ویژه سبزوار گفت: پس از ایجاد زیرساختها و رفع مشکلات موجود زمینه سرمایه گذاری 600 میلیارد ریالی سرمایه داران چینی برای ساخت کارخانه سیلیکومنگنز در این شهرستان فراهم شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- با شروع ماه آوریل تقاضای منگنز از سوی کارخانجات چینی کاهش یافته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس گزارش مرکز آمار چین، تولید فرو آلیاژ چین در ماه مارس با رشد 7.4 درصدی نسبت به مارس 2017 به 2 میلیون و 864 هزار تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- طبق داده های گمرک چین، این کشور در ماه مارس حدود یک میلیون و 551 هزار تن کرومیت وارد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- آفریقای جنوبی با تولید 5 میلیون و 300 هزار تن منگنز در رتبه نخست تولید این ماده معدنی در سال 2017 قرار گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز- در بین ماه های ژانویه تا مارس تولید نیکل منطقه Kamchatka روسیه با افت 15 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به هزار و 730 تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- طبق آمارهای رسمی سازمان جهانی آمار فلزات (WBMS) کمبود عرضه نیکل در جهان به چشم می خورد و این کمبود در ماه های ژانویه تا فوریه 24 هزار تن گزارش شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان از واگذاری پهنه پیشنهادی ید در شمال استان گلستان خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- استاندار کرمان از افتتاح فاز نخست بزرگترین طرح فروکروم کشور با حضور وزیر اقتصاد و امور دارایی و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در شهرستان رفسنجان خبر داد.

گزارش تصویری