سایر عناصر و مواد

پایگاه خبری معدن نیوز- شهرستان گیلانغرب با در اختیار داشتن 65 درصد از ذخایر قیر طبیعی کشورمان، ظرفیتی بزرگ و ارزشمند برای سرمایه گذاری و رونق استان کرمانشاه محسوب می شود، اما این معادن خدادادی تا حدودی مورد غفلت قرار گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- در خرداد ماه سال جاری رکورد 19 ساله تولید کنسانتره فسفات در مجتمع فسفات اسفوردی بافق شکسته شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: اولین کارخانه آهک جنوب کرمان با پیشرفت فیزیکی 30 درصدی در حال اجراست.

پایگاه خبری معدن نیوز- مجتمع طرح های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان رشد 76 درصدی تولید شمش آنتیموان در 3 ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل را به دست آورد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مراسم افتتاح و بهره‌برداری از سایت حضرت جوادالائمه (ع) و کارخانه‌های پودر میکرونیزه بنتونیت و گلوله فولادی در شرکت تامین آتیه میدکو در محل شهرک صنعتی شماره 2 کرمان با حضور علی‌اصغر پورمند رئیس هیئت عامل هلدینگ میدکو برگزار شد.

فرماندار گرمسار با بیان اینکه رفع موانع تولید می‌تواند به رونق اقتصادی شهرستان کمک کند، گفت: تشکیل اتحادیه معدن داران نمک در گرمسار ضروری است.

پایگاه خبری معدن نیوز- طبق اعلام شرکت SMM (سامیتومو)، تقاضا در بازار جهانی نیکل در سال 2018 به دلیل افزایش تقاضا برای خودروهای الکتریکی و فولاد ضد زنگ رشد خواهد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید کنسانتره فسفات اسفوردی طی 2 ماهه نخست امسال، 17 درصد افزایش یافت و

پایگاه خبری معدن نیوز- پاناسونیک انتظار دارد مصرف کبالت خود را ظرف مدت 5 سال در باتری های اتومبیل ها دو برابر نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز- صادرات کروم و کنسانتره کروم هند در سال مالی 2018 با افت 58 درصدی همراه بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- بسیاری از شرکت های فرونیکل در مغولستان داخلی به علت تأثیر بازرسی های محیط زیستی تعطیل شدند و این سیاست های سخت گیرانه تا اواخر ماه ژوئن متوقف نخواهد شد. لذا با توجه به کاهش تولید فرونیکل در مغولستان داخلی، قیمت نیکل همچنان افزایش می یابد.

عرضه و تامین منگنز جهان در ماه آوریل به یک میلیون و 680 هزار تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- موجودی نیکل برای شانزدهمین روز متوالی روند کاهش داشته و همین امر سبب افزایش بهای نیکل در بازارهای جهانی شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- بسیاری از کارخانجات فروکروم موجودی کافی در انبارهای خود ندارند و تجار هم مایل به فروش کالاهای خود با قیمت های پایین ندارند.

پایگاه خبری معدن نیوز- روسیه در ماه مارس حدود 80 هزار تن کروم وارد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- تولید نیکل شرکت Terrafame در سه ماهه اول امسال شاهد رشد قابل توجهی بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- کاهش موجودی در صنایع پایین دستی چین از قیمت نیکل در بازار حمایت کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت نیکل با بیش از 100 دلار افزایش، به سطح 14 هزار دلار در هر تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- در سال 96 مجتمع پتاس خور و بیابانک موفق شد با وجود مشکلات فراوان فرآیندی از معدن تا کارخانه با یک رشد 130 درصدی تولید، ظرفیت خود را از 5800 تن در سال 95 به بیش از 15 هزار تن در پایان سال 96 ارتقاء بخشد.

گلنکور آمار تولید سه ماهه اول سال خود را منتظر کرد که براساس این گزارش تولید مس رشد 7 درصدی درمقایسه با مدت مشابه سال قبل داشت و تولید نیکل نیز رشد 21 درصدی داشته است. این درحالی است که تولید روی این شرکت با افت 13 درصدی همراه بوده است.

گزارش تصویری