سایر عناصر و مواد

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت های نیکل در بورس فلزات لندن روند صعودی در پیش گرفته و به بیش از 12 هزار و 600 دلار در هر تن رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس آمار تجارت خارجی آفریقای جنوبی، صادرات فرآلیاژ این منطقه در جحولای در مجموع حدود 358 هزار تن بود که 0.27 درصد کمتر از جولای سال قبل است.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک گفت: میزان تولید پتاس این مجتمع طی 5 ماهه نخست سال 97، افزون بر 213 درصد رشد کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مرکز آموزش بین کارگاهی معدن و صنایع معدنی مرکز تحقیقات مواد معدنی ایران – یزد در هفته جاری افتتاح شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- کنفرانس جهانی فرو آلیاژها در دهلی از امروز با حضور فعالان بازار فروآلیاژ، فولاد و همچنین تجار و تولید کنندگان سنگ آهن، زغال سنگ و الکترود گرافیتی جهان آغاز به کار کرده و تا 7 سپتامبر ادامه خواهد یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز- دادگاه عالی روسیه براساس اظهارات Rostechnadzor که یک سازمان دولتی روسیه در مسائل زیست محیطی است، با دادخواست شرکت روسی JSC موافقت نکرد و این شرکت در این دادگاه شکست خورد.

پایگاه خبری معدن نیوز-ایمیدرو آگهی فراخوان شناسایی پتانسیل های معدنی سیلیس کشور را تجدید کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- پیرو نامه جعفر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی و دبیر شورای عالی معادن به روسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان های مختلف بخشنامه مبارزه با قاچاق کرومیت صادر و ابلاغ شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: طرح تولید کلرید کلسیوم و هیدروکسید منیزیوم چرخه تولید محصولات در مجتمع پتاس را کامل می کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- دهکده نمکی خور و بیابانک با حضور رئیس هیات ایمیدرو افتتاح شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- آژانس دوستی آفریقای جنوبی دستور تعطیلی معدن منگنز Tshipi را صادر کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی گفت: 10 میلیون دلار سرمایه خارجی در حوزه صنایع فلزی این استان جذب شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- کارخانه فروآلیاژ Nikopol اوکراین که بزرگترین تولیدکننده سیلیکومنگنز و فرومنگنز می باشد، از شرکت سهامی عام به شرکت سهامی خاص تبدیل شده و خصوصی می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- میزان تولید مجتمع فسفات اسفوردی طی 4 ماهه نخست امسال، 49 درصد افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت نیکل در کوتاه مدت به دلیل افزایش تقاضای فولاد ضد زنگ افزایشی خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- بهای آتی نیکل در بورس فلزات لندن در روز گذشته به 13 هزار و 850 دلار در هر تن رسید که 165 دلار بالاتر از قبل است.

پایگاه خبری معدن نیوز- به زودی در مجتمع فروکروم سبزوار علاوه بر فروکروم، فروسیلیس نیز تولید خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت اوکراینی Pobuzhye Ferronickel Plant میزان تولید محصول فرآوری شده خود را در نیمه اول سال جاری با 6.1 درصد رشد به 679 هزار تن رساند.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت نیکل در بورس فلزات لندن (LME) روند صعودی خود را حفظ کرده و در حال حاضر به حدود 13 هزار و 800 دلار در هر تن رسیده است.

طبق آمار داده های گمرک چین، این کشور در نیمه اول سال 2018 شاهد افزایش 22.32 درصدی واردات کروم بود.

گزارش تصویری