سنگ و فلز گرانبها

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: دو درصد سنگ تزیینی کشور در استان قرار دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مقام‌های مدیریت بحران میانمار اعلام کردند: بر اثر ریزش در یک معدن سنگ یشم در میانمار، حداقل 14 نفر از معدنچی جان خود را از دست دادند و تعداد زیادی نیز مجروح شدند.

پایگاه خبری معدن نیوز - چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته روز دوشنبه در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان در جوار پل تاریخی `شهرستان` افتتاح شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به واگذاری زمین های شهرک صنعتی سنگ نی ریز به سرمایه گذاران گفت: با توجه به درخواست های جدید سرمایه گذاری، طرح توسعه این شهرک در دستور کار قرار دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- شرکت کانادایی "لوکارا دایاموند" از کشف یک الماس بزرگ دیگر در معدن کارووی در کشور آفریقایی بوتسوانا خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- پس از آنکه قیمت نیکل برای چهار روز متوالی کاهش را تجربه کرد، قیمت این فلز دو روزی است که شاهد رشد شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از ایجاد پارک تخصصی و بین‌المللی فرآوری سنگ در خوی با هدف فرآوری سنگ و استفاده از سرمایه‌گذاری خارجی در توسعه صنعت معدن منطقه خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز- اگرچه قیمت نیکل در بورس فلزات لندن (LME) به 13 هزار و 285 دلار در هر تن رسید که نسبت به آخرین قیمت 255 دلار در هر تن افزایش را نشان می دهد اما میانگین قیمت در ماه آوریل از ماه مارس کمتر است.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دستیابی به صادرات بیش از 2 میلیارد دلاری سنگ تزئینی تا پایان برنامه ششم توسعه (1400) هدفگذاری شده و این مهم باید با ظرفیت سازی به منظور توسعه بازار و افزایش صادرات سنگ تزئینی ایران از حدود 300 میلیون دلاری فعلی تحقق یابد.

پایگاه خبری معدن نیوز- اوکراین در ماه ژانویه بالغ بر 37 هزار و 422 تن سنگ حاوی تیتانیوم و کنسانتره تیتان صادر کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رونق حوزه معدن نیازمند بهبود توسعه صادرات و تعامل بین المللی و کارسازی در ساخت و ساز داخلی است که سال آتی بر این مهم تاکید خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چایپاره گفت: بیش از 300 هزار تن سنگ معدنی تزئینی سالانه در این شهرستان استخراج می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- معاون اکتشافات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات کشور گفت: درحالیکه ایران باید حداقل یک درصد در تجارت جهانی 1000 میلیارد دلاری سنگ‌های قیمتی سهم داشته باشد، این بخش متصدی ندارد و دپودزدی هم به برداشت قاچاق سنگ‌های قیمتی اضافه شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - کتاب الگوی توسعه صادرات سنگ های تزئینی ایران به قلم بهرام شکوری، استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهرات جنوب از سوی انتشارات طلایی پویندگان دانشگاه منتشر شد.

پایگاه خبری معدن نیوز- بهای سنگ آهن روز گذشته به دنبال محدودیت های جدید تولید فولاد، تثبیت شد با این حال به دلیل تضعیف تقاضا و نگرانی ناشی از آن، بازار آتی مواد اولیه چشم اندازی منفی دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - هیئت دولت عصر چهارشنبه در یازدهمین جلسه فوق العاده لایحه بودجه سال 1397 کل کشور را تصویب کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- سفیر روسیه در ایران با تاکید بر ضرورت افزایش حجم تبادل کالا میان دو کشور گفت: بدنبال تکمیل کریدور شمال - جنوب هستیم.

پایگاه خبری معدن نیوز- بلوک 25 میلیون سهمی سنگ آهن مرکزی ایران که معادل نزدیک به 68 درصد از سهام این شرکت است به ارزش کل پایه 39هزار میلیارد ریال در آذر ماه امسال واگذار می‌شود.

پایگاخ خبری معدن نیوز- امسال پنج واحد فرآوری و سنگ بری بزرگ در آذربایجان غربی به بهره برداری رسیده و و دو واحد بزرگ دیگر نیز با همکاری بخش خصوصی و دولتی تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

پایگاه خبری معدن نیوز - باوجود آنکه برغوب ترین سنگ فیروزه جهان را در کشور داریم اما سهم قابل توجهی در بازار جهانی نداریم.

گزارش تصویری