سنگ آهن و ذغال سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز- کارخانه پارس فولاد سبزوار، روز گذشته به رکورد جدید تولید آهن اسفنجی دست یافت. این رکورد فراتر از ظرفیت اسمی این کارخانه محسوب می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت سنگ آهن عیار بالا با تشدید مقابله دولت چین با آلودگی هوا از طریق محدود کردن فعالیت صنعتی که خریداران این کشور را متقاضی کالاهای مرغوب‌تر خواهد کرد، ممکن است به 100 دلار در هر تن صعود کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- مجتمع معادن ذغال سنگ طبس در نظر دارد از طریق شرکت پیمانکاری تامین نیروی انسانی، نیروهای مورد نیاز خود را به شرح ذیل از طریق مصاحبه فنی جذب نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز- واردات سنگ آهن و گندله چین در ماه ژوئن شاهد کاهش 12 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- قطار خودرانی که 28 هزار تن سنگ آهن را حمل می‌کند در منطقه Pilbara در غرب استرالیا بیش از 280 کیلومتر فاصله معدن تا بندر کیپ لامبرت را بدون راننده طی می‌کند.

پایگاه خبری معدن نیوز- موجودی سنگ آهن در 44 بندر چین در پایان معاملات این هفته با افت 0.7 درصدی به 153.1 میلیون تن رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز- گل گهر قرارداد خرید 10 دستگاه لکوموتیو از یک شرکت چینی را امضا کرد.

پایگاه خبری معدن نیوز- براساس گزارش وزارت توسعه، صنعت و تجارت خارجه برزیل، برزیل در ماه ژوئن 21 میلیون و 560 هزار تن سنگ آهن به صورت دریایی به چین صادر کرد که رشد 3.6 درصدی نسبت به ژوئن سال قبل داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز- تقاضای گندله سنگ آهن در مناطق آسیای شمال شرقی به دلیل تقاضای بالا برای مواد اولیه، کماکان پابرجاست.

پایگاه خبری معدن نیوز- بر اساس اعلام انجمن آهن و فولاد چین CISA، برخی کارخانجات فولادی مستقر در چین برخلاف قوانین سختگیرانه محیط زیستی که توسط مقامات چینی اعمال شده برنامه ذخیره سازی مجدد سنگ آهن خود را به تاخیر انداخته اند.

پایگاه خبری معدن نیوز- پلاتس نوشت: ایران تصمیم گرفته است تا تعرفه صادرات گندله سنگ آهن را به علت کاهش حجم صادرات، کاهش دهد.

منابع خبر معدن نیوز- منابع کارگری در معدن زغال سنگ البرز شرقی، از وقوع حادثه Incident ریزش در یکی از تونل‌های معدن کلاریز خبر می‌دهند.

پایگاه خبری معدن نیوز- گزارش ها نشان می دهد ارزش صادرات زغال سنگ استرالیا افزایش یافته و این عمده ترین درآمد صادراتی استرالیا به شمار می رود.

پایگاه خبری معدن نیوز- بر اساس داده های انجمن بندرگاه هند (IPA)، در سه ماهه اول سال مالی 2018-2019 (آوریل تا ژوئن)، حمل دریایی زغال کک شو از بنادر اصلی هند درمجموع در حدود 13 میلیون تن بود که نسبت دوره مشابه سال قبل 6.85 درصد رشد داشت.

پایگاه خبری معدن نیوز--وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید 55 میلیون تن فولاد تا سال 1404 در کشور تولید کنیم که در این راستا فولاد مبارکه گام‌های بسیار خوبی برداشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- بنابر گزارش خبرگزاری بلومبرگ؛ سنگ آهن در پی کاهش سرمایه گذاری ها به دلیل تاثیر بالقوه تشدید تنش های تجاری میان آمریکا و چین و همینطور برخی اخبار مبنی بر کاهش قیمت ها به دلیل افزایش عرضه های جهانی، روند کاهشی به خود گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز- جنگ تجاری آمریکا و چین منجر به کاهش ارزش یوان شده بطوریکه قیمت موجودی انبارها ارزان تر از محموله های وارداتی دریایی گردیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز- هفته گذشته خبر ایجاد محدودیت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت روی صادرات سنگ‌آهن و مشروط کردن صادرات این ماده معدنی موجب واکنش‌های زیادی از سوی فعالان در بخش خصوصی سنگ‌آهن شد؛‌ چنانچه این فعالان این تصمیم را به نفع بازار مواد معدنی و سنگ‌آهن ندانسته و در ادامه بر این باور بودند دولت باید نقش خود در تصمیم‌گیری‌های بزرگ را برجسته کرده و در این زمینه اعمال قدرت کند و در تصمیم‌گیری‌های کوچک، دخالتی نکند در واقع تصمیم‌گیری‌های کوچک و از این دست مانند موضوع صادرات مواد معدنی، غیر از اینکه باعث پاره شدن زنجیره به هم پیوسته تولید می‌شود، هیچ نتیجه‌ای ندارد.

پایگاه خبری معدن نیوز- صادرات گندله احیای مستقیم بحرین در ماه می 660 هزار تن گزارش شده که 27 درصد بالاتر از آوریل که 520 هزار تن بود، می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- واردات سنگ آهن کنسانتره بحرین در ماه می 2018 نسبت به ماه آوریل ثابت بوده و به یک میلیون و 120 هزار تن رسیده است. با این حال واردات کنسانتره بحرین در مقایسه با می سال گذشته 480 هزار تن افزایش داشت.

گزارش تصویری