29 معدن فعال در استان ایلام وجود دارد/ اشتغال حدود 700 نفری معدن و صنایع معدنی برای استان
پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: 29 واحد صنایع معدنی در این استان فعال است که در آنها نزدیک به یک هزار و 700 نفر مشغول به کار هستند.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، یارالله نصیری در اولین نشست شورای معادن استان ایلام اظهار کرد: این استان دارای معادن غنی برای تولید مصالح ساختمانی است و بر اساس ظرفیت سنجی از حیث کانی های غیرفلزی و مواد معدنی در ارتباط با مواد ساختمانی دارای شرایط مطلوبی است.

وی ظرفیت اسمی معادن استان را نزدیک به 10 میلیون تن بیان کرد و افزود: در حال حاضر 42 معدن (دائمی و برداشت موقت) با ظرفیت تولید 3.3 میلیون تن انواع مواد معدنی در این استان وجود دارد که از این تعداد 29 معدن فعال است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام تنوع مواد معدنی استان را به نسبت کشوری 17 درصد دانست و یادآور شد: ذخایر معدنی این استان بیشتر تنوعی از مصالح ساختمانی چون بیتومین، سنگ گچ، سنگ آهک، کلسیت، سیلیس، شن، ماسه، لاشه و مالون، آلوویوم آهکی، شیل و مارن، مرمریت و سلستین است.

وی با اشاره به میزان اشتغالزایی بخش معدن استان، افزود: 492 نفر در بخش معدن و بیش از یک هزار و 200 نفر نیز در بخش صنایع معدنی استان مشغول فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: در صورت تکنولوژی روز در بخش صنایع معدنی، این استان می تواند با توجه به نزدیکی و هم مرز بودن با کشور عراق به یکی از پتانسیل های خوب صادراتی در این حوزه تبدیل شود.

در این نشست با بخشودگی حقوق دولتی 2 معدن موافقت و در خصوص تعطیلی 2 معدن دیگر در جهت کمک و آماده سازی آن بحث و تبادل نظر شد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری