قدرانی استاندار همدان از بانک صنعت و معدن به عنوان یکی از ارکان اصلی توسعه صنعتی کشور
پایگاه خبری معدن نیوز - محمد ناصر نیکبخت استاندار همدان در دیدار با علی اشرف افخمی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن از این بانک به خاطر نقش موثر در تامین مالی طرح‌های صنعتی کشور بویژه استان همدان قدردانی کرد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، نیکبخت در این دیدار گفت: بانک صنعت و معدن در تامین مالی طرح‌های زیرساختی توسعه ای نظیر پتروشیمی، سیمان، فولاد، نیروگاه و صنایع ریلی در کشور نقش چشمگیری داشته است.

وی بیان داشت: تاثیر خدمات بانک صنعت و معدن در نقاط مختلف کشور قابل مشاهده است و هر جا که طرح بزرگی به بهره برداری می‌رسد نام این بانک نیز به عنوان تامین کننده مالی به چشم می‌خورد.

در دیدار یاد شده افخمی با اشاره به نقش بانک صنعت و معدن در تامین مالی طرح‌های استان همدان گفت: این بانک توانسته با حمایت از طرح‌های صنعتی این استان به رونق و توسعه صنعت و تولید همدان کمک شایانی کند و تمام تلاش خود را برای رونق بخشی بیشتر پروژه‌های زیرساختی استان خواهد کرد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: این بانک توانسته است در کنار اعطای تسهیلات به عنوان مشاور در کنار تولیدکنندگان داخلی نقش مهمی را در تولید و ایجاد اشتغال در کشور ایفا نماید.

وی افزود: بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک توسعه ای و تخصصی توانسته است گام‌های بزرگی را در مسیر پیشرفته و توسعه کشورمان بر دارد، این بانک در حوزه صنعت، معدن و زیرساخت موفق شد تا با تأمین مالی 6 نیروگاه 500 مگاواتی و 24 نیروگاه کوچک مقیاس، قریب به 3000 مگاوات، به ظرفیت شبکه برق کشور اضافه نماید.

افخمی خاطرنشان کرد: همچنین این بانک تأمین مالی اولین قطار سریع السـیر کشور (تهران-قم-اصفهان) را با یک میلیارد و 800 میلیون دلار عملیاتی کرده که در حال اجراست، علاوه بر آن 3 واحد آب شیرین کن هر یک به ظرفیت 100 هزار متر مکعب در روز برای تأمین آب صنایع فولادی جنوب کشور، تأمین مالی شده که برخی از آنها گشایش اعتبار شده اند.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری