مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری معادن خبر داد:
نرخ سود تسهیلات به صنعت سنگ حداقل 8 درصد است/ پرداخت 77 میلیارد تومان تسهیلات به صنعت سنگ در طول سال گذشته
سه شنبه 17 مهر 1397 - 7:23:21 PM
باشگاه خبرنگاران جوان

به گزارش معدن نیوز، فرید دهقانی در آیین افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در محلات با اشاره به حمایت صندوق بیمه فعالیت های معدنی از معادن اظهار کرد: صندوق بیمه سرمایه‌گذاری معادن کشور برای پوشش ریسک اکتشاف، ریسک قیمت‌ها و نوسانات، تغییر قوانینی که منجر به زیان معادن می‌شود و فرآوری و تکنولوژی آمادگی کمک دارد. همچنین یارانه سود تسهیلات برای واحدهای فرآوری سنگ با نرخ حداقل هشت درصد اعطا می‌شود و این امر در حال اجراست.
دهقانی اضافه کرد: صندوق آماده انعقاد قرارداد و تامین منابع جهت استفاده از ماشین آلات معدنی است.
بر اساس این گزارش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز با اشاره به برگزاری ١٢ جلسه شورای سیاست‌گذاری صنعت سنگ استان افزود: استان مرکزی تنها استانی است که از تخفیف ١٠ درصدی مطالعات معدنی استفاده کرده است.
محمدرضا حاجی پور اضافه کرد: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در دستور کار سازمان است و تمامی معادن می‌توانند از قابلیت استفاده از تسهیلات کم بهره استفاده کنند.
وی با اشاره به حضور شرکت هپکو در نمایشگاه گفت: لازم است به امر تولید و الزامات فعالیت‌های معدنی توجه شود، همچنین بازسازی و نوسازی ماشین آلات معدنی و واحدهای فرآوری و آموزش فعالسازی بخش تولید، فروش و بازاریابی ضروری است.


http://www.madannews.com/Fa/News/277925/نرخ-سود-تسهیلات-به-صنعت-سنگ-حداقل-8-درصد-است--پرداخت-77-میلیارد-تومان-تسهیلات-به-صنعت-سنگ-در-طول-سال-گذشته
بستن   چاپ