بهبود ٨ پله اى رتبه تولید فولاد ایران / دستورالعمل ها باعث بر هم خوردن توازن فولادى ها
سه شنبه 10 مهر 1397 - 12:21:03 PM

به گزارش خبرنگار معدن نیوز، سید رسول خلیفه سلطان در چهارمین كنفرانس استیل پرایس در ارتباط با رشد تولید فولاد در یك دهه اخیر، گفت: رشد یك دهه گذشته فولاد جهان عددى بالغ بر ٣/٧ درصد بوده كه این رشد متاثر از كشورهاى پیشگام حوزه فولاد از جمله كشور چین بوده است این در حالى است كه رشد تولید فولاد در ایران عدد ٨/١ درصد را نشان مى دهد.
دبیر انجمن تولید كنندگان فولاد، افزود: در سال ٢٠١٧ رشد فولاد در دنیا ٦ درصد بوده كه در ایران این رقم حدود ٢١ درصد رسیده و باعث بهبود جایگاه ایران در تولید فولاد جهان شده است.
وى با اشاره به بهبود ٨ رتبه اى تولید فولاد ایران در چند ماهه گذشته سال ٢٠١٨، خاطرنشان كرد: طبق آمار اعلام شده رتبه ایران در سال گذشته میلادى ١٨ دنیا بوده این در حالى است كه با توجه به حركت در مسیر افق ١٤٠٤ ایران با پشت سر گذاشتن كشورهایی مانند اكراین و ایتالیا به جایگاه ١٠ در دنیا رسیده است.
خلیفه سلطان، ادامه داد: با توجه به برنامه ریزى هاى انجام شده براى تولید فولاد بهبود جایگاه ایران براى رسیدن به رتبه زیر ١٠ راه سختى در پیش خواهیم داشت لذا مى توان در آینده كشور تركیه كه در رتبه بالاى ایران قرار دارد را پشت سر گذاشت.
دبیر انجمن تولید كنندگان فولاد، با بیان اینكه در سال جارى حدود ٢ برابر مصرف داخل تولید كرده ایم، تصریح كرد: بازار فولاد با توجه به بالا بودن تولید داخلى مشكلى براى تامین فولاد نداشته اما در ماههاى گذشته با صدور دستورالعمل هاى ابلاغ شده مشكلاتى براى فولاد سازها ایجاد شده است.


http://www.madannews.com/Fa/News/272975/بهبود-٨-پله-اى-رتبه-تولید-فولاد-ایران---دستورالعمل-ها-باعث-بر-هم-خوردن-توازن-فولادى-ها
بستن   چاپ