آلمان و ايران دو شريک قديمي در حوزه صنعتي هستند
دوشنبه 1 خرداد 1396 - 12:02:53 PM
مدير کسب‌وکار و آمار انجمن سازندگان ماشين‌ابزار آلمان در آستانه برگزاري نمايشگاه بين‌المللي ماشين‌ابزار و تجهيزات فلزکاري (AMB) روابط دو کشور را مناسب ارزيابي کرد و گفت: آلمان و ايران دو شريک قديمي در حوزه صنعتي هستند و ايران ظرفيت‌هاي بسيار مناسبي براي سرمايه‌گذاري دارد.

به گزارش معدن نيوز گرهارد هاين با بيان اينکه نخستين گروه مذاکره‌کننده صنعتي از طرف آلمان به ايران پس از برداشته شدن تحريم‌هاي اقتصادي آمد، گفت: اميدواريم برگزاري چنين نمايشگاه‌هايي بتواند به تقويت روابط دو کشور بينجامد.

وي با اشاره به اينکه اين نمايشگاه دومين سال خود را در ايران تجربه مي‌کند، گفت: تاکنون 200 شرکت براي حضور در اين نمايشگاه ثبت‌نام کرده‌اند که 70 شرکت آلماني هستند. پيش‌بيني مي‌شود حدود 5 هزار بازديدکننده امسال داشته باشيم.

مدير کسب‌وکار و آمار انجمن سازندگان ماشين‌ابزار آلمان با اشاره به اينکه رکورد روابط ايران و آلمان در واردات ماشين‌ابزارها به دهه 1990ميلادي مي‌رسد، گفت: در يک سال آلمان موفق به صادرات 190ميليون يورو ماشين‌ابزار به ايران شد که يکي از رکوردهاي بسيار بزرگ اين صنعت در دنياست.

گرهارد هاين به اين پرسش که با احتساب برداشته شدن تحريم‌ها پيش‌بيني مي‌کنيد بازگشت دو کشور به نقاط مطلوب که در گذشته وجود داشته به چه زماني نياز داشته باشد، اين‌طور پاسخ داد: ما از امروز آماده هستيم دوباره به بهترين نقطه قبل بازگرديم اما اين اتفاق راحتي نيست.

نمايشگاه بين‌المللي ماشين‌ابزار و تجهيزات فلزکاري امسال از سوي بزرگترين برگزارکننده جهاني اين رويداد قرار است از دوم الي پنجم خرداد 1396 در محل نمايشگاه شهر آفتاب برگزار شود.

http://www.madannews.com/Fa/News/20080/آلمان-و-ايران-دو-شريک-قديمي-در-حوزه-صنعتي-هستند
بستن   چاپ