نشست اعضاي انجمن قطعات خودرو برزيل با رئيس هيات عامل ايدرو
معرفي توانمندي هاي صنعت خودرو ايران و برزيل
يکشنبه 24 ارديبهشت 1396 - 9:47:00 AM
در نشست اعضاي انجمن قطعات خودرو برزيل با رئيس هيات عامل ايدرو ، خودروسازان ايراني و قطعه سازان برزيلي توانمندي هاي خود را ارائه کردند.
به گزارش معدن نيوز رئيس هيات عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در نشست انجمن قطعات خودرو برزيل با اشاره به بازديد پيشين خود از صنعت قطعه سازي برزيل، اين صنعت را بسيار قدرتمند توصيف کرد.
منصور معظمي با بيان اينکه ما در ايران قطعه سازان خوبي داريم، گفت: بعد از برجام فرصت هاي خوبي براي مشارکت بين ايران و شرکت هاي خارجي بوجود امده ، به طوري که 6 قرارداد در زمينه ساخت خودرو امضا شده است .
رئيس هيات عامل ايدرو با بيان اينکه بازار ايران با توان توليد ساليانه 2 ميليون خودرو و دسترسي به بازار بزرگ کشورهاي همسايه و منطقه، فرصت خوبي براي مشارکت شرکت ها و قطعه سازان برزيلي به شمار مي رود، افزود: ما در ايران حدود 1200 شرکت قطعه سازي خودرو داريم که مربوط به بخش خصوصي هستند و ظرفيت ها براي سرمايه گذاري خيلي بالاست و با توجه به شرايط اقتصادي برزيل فرصت خوبي براي شرکت هاي برزيلي براي مشارکت در ايران وجود دارد و به اين نتيجه رسيده‌ايم که مي‌توان خودروهاي ارزان‌تر و با کيفيت بالاتر توليد کرد.
معظمي تصريح کرد : شرکت هاي ايراني براي ساخت و توليد انواع خودروهاي تجاري مانند کاميون و اتوبوس، آماده همکاري با شرکت هاي برزيلي اند.

نشست انجمن قطعات خودرو برزيل در سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران برگزار شد
رئيس هيات عامل ايدرو در بخش پاياني صحبت‌هاي خود با اعلام اينکه صنعت خودرو در ايران گردشي معادل 26 ميليارد دلار دارد، گفت: 16 ميليارد دلار از اين رقم مربوط به توليد خودرو در داخل کشور، 6 ميليارد دلار مربوط به قطعات داخلي و خارجي و 4 ميليارد دلار مربوط به واردات مواد و قطعات خودروست.
رودريگو سانتوس سفير بزريل در ايران هم در اين نشست با ابراز خوشحالي از آغاز همکاري بين شرکت هاي ايراني و برزيلي گفت: ما از نظر سياست گذاري هاي دولت با حمايت سازمان هاي مختلف و بانک ها به همکاري با صنعت خودرو پرداخته و با انعقاد قراردادهاي بين المللي به اين صنعت کمک مي کنيم و براي پيشبرد اين هدف علاقمند به همکاري با ايران در زمينه صنعت حمل و نقل هستيم.
در ادامه اين نشست رييس هيات اعزامي انجمن قطعه سازان برزيل گفت: ايران به عنوان بزرگترين خودروساز خاورميانه و شمال آفريقا مي تواند شريک مناسبي براي صنعت رو به توسعه قطعه سازي برزيل براي توسعه همکاري هاي مشترک باشد.
ايلين کولانگو افزود: صنايع خودروسازي برزيل در چند سال گذشته با رشدي چشمگير به رکورد توليد ساليانه چهار ميليون دستگاه در سال دست يافته و به تبع آن صنايع قطعه سازي اين کشور نيز رشد قابل توجهي تجربه کردند.
اعضاي انجمن سازندگان قطعات خودروي برزيل از 20 تا 22 ارديبهشت ماه جاري و در قالب هياتي متشکل از 10 شرکت بزرگ در تهران حضور دارند.

http://www.madannews.com/Fa/News/20022/معرفي-توانمندي-هاي-صنعت-خودرو-ايران-و-برزيل
بستن   چاپ