امروز: شنبه 3 تير 1396 صفحه اصلی - RSS - درباره ما - ارتباط با ما - پیوندها - همه اخبار
     مس و آلومينيوم

زیرمجموعه 200 میلیارد تومانی «فملی» گشایش می‌یابد
یکشنبه 28 خرداد 1396 - 11:41:06 AM
  بزرگنمایی:

نماد 200 میلیارد تومانی شرکت «سرمایه گذاری مس سرچشمه» که زیرمجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران است، از فردا (یک‌شنبه 28 خرداد) در بازار دوم فرابورس گشایش می‌یابد.
به گزارش معدن نیوز در پی پذیرش شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه در 18 اسفند سال گذشته در بازار دوم معاملات فرابورس، این زیرمجموعه ملی مس بعد از رعایت دو شرط مربوط به ماده 37 و 38 دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال، آماده انتقال از بازار پایه به بازار دوم معاملات فرابورس شد. به این ترتیب، از فردا (یک‌شنبه 28 خرداد) این شرکت 200 میلیارد تومانی با نماد «سرچشمه» در بازار دوم فرابورس گشایش می‌یابد.
براساس این گزارش، آخرین قیمت هر سهم این شرکت مربوط به سوم اسفند سال گذشته با حدود 303 تومان است که قیمت پایانی سهام، میانگین موزون معاملات روزانه سهام در روز گشایش خواهد بود و نماد معاملاتی حق تقدم خرید نیز در همان روز قابل معامله است.
این گزارش می‌افزاید: «سرچشمه» به‌عنوان صد و پنجاه و پنجمین شرکت در گروه سرمایه‌گذاری‌ها و زیرگروه سایر واسطه‌های مالی درج نماد شده است. این شرکت تا اوایل سال جاری در سهام 14 شرکت شامل هشت صنعت برق و نیروگاهی، ساختمان، صنایع فلزی و فولادی، صنایع خاک‌برداری و راه‌سازی، هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری، شیمیایی، خدمات مهندسی و معدن مس چهارگنبد کرمان سرمایه‌گذاری کرده بود.
گفتنی است؛ 56درصد سهام شرکت سرمایه‌گذاری سرچشمه متعلق به صندوق بازنشستگی مس، 8.7 درصد سهام متعلق به شرکت آتیه‌اندیشان مس و 35.3 درصد سهام نیز متعلق به شش‌هزار نفر دیگر و عمدتاً بازنشستگان است.

جستجو
تبلیغات
شعار سال 1396
شرکت تهيه و توليد مواد معدني ايران
نمايشگاه معدن کرمان
 
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به خبرگزاری تخصصی معدن می باشد.