امروز: پنجشنبه 8 تير 1396 صفحه اصلی - RSS - درباره ما - ارتباط با ما - پیوندها - همه اخبار
     مس و آلومينيوم

نعمت زاده:
طرح توسعه مس سونگون اجرايي مي شود
پنجشنبه 19 اسفند 1395 - 1:00:00 AM
  بزرگنمایی:

به گزارش معدن نيوز محمدرضا نعمت زاده روز سه شنبه در جريان بازديد از مجتمع مس سونگون با تاکيد بر اينکه کنسانتره توليدي در اين مجتمع نبايد از استان آذربايجان شرقي خارج شود، گفت: بر اساس مطالعات جديدي که در حال انجام است به نظر مي رسد ذخيره معدن مس سونگون به بيش از 2 برابر افزايش يابد.

وي با اشاره به اينکه ذخيره معدن مس سونگون پيش از اين 400ميليون تن برآورد شده بود، اين معدن را يکي از معادن مهم کشور در استان آذربايجان شرقي اعلام کرد و گفت: با راه اندازي واحدهاي جديد در قالب طرح توسعه اين معدن و ظرفيت سازي براي صنايع پايين دستي، اشتغال و ارزش افزوده قابل توجهي در استان ايجاد مي شود.

وزير صنعت و معدن و تجارت را در اين بازديد، عليرضا جبارزاده استاندار آذربايجان شرقي، رحماني قائم مقام وزير و رئيس هيئت مديره شرکت ملي صنايع مس ايران، عليزاده نماينده مردم شهرستان ورزقان در مجلس شوراي اسلامي، مرادعليزاده مديرعامل شرکت ملي صنايع مس ايران و اکبريان رئيس کمسيون مجلس شوراي اسلامي و تعدادي ديگز از مسئولان استاني همراهي مي کردند.

مجتمع مس سونگون ورزقان در 130 کيلومتري شمال تبريز مرکز استان آذربايجان شرقي واقع شده است.

در اين معدن سالانه بيش از 300 هزار تن کنسانتره مس با عيار تقريبي 30درصد توليد و به لحاظ نبود کارخانه هاي ذوب و پالايش کنسانتره مس به کشورهاي مختلف صادر مي شود.

در زمان حاضر بيش از 5 هزار نفر در اين مجتمع مشغول هستند.
وزير صنعت، معدن و تجارت صبح امروز به منظور افتتاح پروژه هاي مربوط به سال اقتصاد مقاومتي با ورود به فرودگاه بين المللي تبريز مستقيم راهي شهرستان ورزقان شد.
افتتاح چند طرح توسعه صنايع داروسازي، قطعه سازي خودرو و خط توليد بردهاي الکترونيکي از جمله برنامه هاي سفر يکروزه وزير صنعت، معدن و تجارت به آذربايجان شرقي است.

ايرنا
جستجو
تبلیغات
شعار سال 1396
شرکت تهيه و توليد مواد معدني ايران
نمايشگاه معدن کرمان
 
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به خبرگزاری تخصصی معدن می باشد.