امروز: پنجشنبه 8 تير 1396 صفحه اصلی - RSS - درباره ما - ارتباط با ما - پیوندها - همه اخبار
     مس و آلومينيوم

در ايرالکو چه خبر است؟!
پنجشنبه 19 اسفند 1395 - 12:35:29 AM
  بزرگنمایی:

به گزارش معدن نيوز در تازه ترين رخداد ديروز و پس از ماهها بلاتکليفي و بسته بودن نماد ايرالکو در سازمان بورس، بالاخره گره کور فايرا باز شد. براين اساس در پايان مجمع فوق العاده 95/12/16 و پس از گزارش روند افزايش سرمايه شرکت آلومينيوم ايران و ثبت آن در سامانه کدال، مجوز اين افزايش سرمايه توسط سازمان بورس صادر شد.

به گفته بهمن اخوان مديرعامل ايرالکو خوشبختانه با صدور مجوز افزايش سرمايه به ميزان 756 درصد توسط سازمان بورس، ايرالکو عملا از ماده 141 قانون تجارت خارج شد که اين موفقيت بزرگي است.

او در عين حال درخصوص زمان بازگشايي نماد فايرا در بورس گفت که براي بازگشايي نماد با کسري برخي مدارک در سازمان بورس مواجه هستيم که طي روزهاي آتي اين نواقص را برطرف و به زودي شاهد بازگشايي نماد خواهيم بود.

در همين راستا نيز طبق اعلام روابط عمومي ايرالکو امروز به مناسبت برگزاري موفق مجمع فوق‌العاده 16 اسفند 1395 و خروج شرکت از ماده 141 قانون تجارت در محوطه ورودي و خروجي کارت ساعت شيريني پخش شد. البته به نظر مي رسد پخش شيريني در ايرالکو يک سنتي جاافتاده بوده بطوريکه پيشتر نيز در جريان خروج نام ايرالکو از تحريم هاي اروپايي اقدام مشابهي در اين شرکت صورت گرفته بود.

اما بد نيست بدانيد که طبق ماده 141 قانون تجارت اگر بر اثر زيان‌هاي وارده حداقل نصف سرمايه شركت از ميان برود هيات مديره مكلف است بلافاصله مجمع عمومي فوق‌العاده صاحبان سهام را دعوت نمايد تا موضوع انحلال يا بقاء شركت مورد شور و راي واقع شود. هرگاه مجمع مزبور راي به انحلال شركت ندهد بايد در همان جلسه و با رعايت مقررات ماده 6 اين قانون سرمايه شركت را به مبلغ سرمايه موجود كاهش دهد.اگرچه خروج ايرالکو از ماده 141 قانون تجارت اتفاق اميدوارکننده‌اي است اما سوال اصلي اينجاست که مادر صنعت آلومينيوم ايران چطور به چنين وضعيت اسفناکي دچار شده است؟

مديرعامل پيشين ايرالکو مديران قبل از خود را متهم کرده و زير سوال برد و مديرعامل فعلي نيز مجددا در حال ادامه همان روند است و مشخص نيست بالاخره چه زماني مادر صنعت آلومينيوم ايران روي آرامش و خوشي را خواهد ديد. انتظاري که همه از مديرعامل جديد ايرالکو دارند اين است که به دور از جنجال و سر و صدا روي حوزه فني و توليد ايرالکو متمرکز شود و مادر صنعت آلومينيوم ايران را از وضعيت اسفناک فعلي به وضعيت بهتري هدايت کند.

ماين نيوز
جستجو
تبلیغات
شعار سال 1396
شرکت تهيه و توليد مواد معدني ايران
نمايشگاه معدن کرمان
 
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به خبرگزاری تخصصی معدن می باشد.